XLVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 8.02.2024r. w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnnej Porębie odbyły się eliminacje środowiskowe XLVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Do dalszego etapu dostali się następujący uczniowie:

 

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

  1. Joanna Hałacińśka – kl. III
  2. Emilia Byrska  – kl. III
  3. Emilia Łopata – kl. III
  4. Kornelia Żmuda – kl. III
  5. Lena Pacek  – kl. III 

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

  1. Zofia Woźniak  – kl. VI
  2. Piotr Kurek  – kl. VIII 
  3. Krystian Ścieszka – kl. VIII
  4. Laura Czechowicz – kl. VIII
  5. Martyna Gurdek – kl. VIII

Gratulujemy 🙂