Wycieczka do Fabryki „ AGAT” w Olkuszu

Szklane ozdoby choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia.

Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cudeńka? Warto poznać odpowiedź na to pytanie  tym bardziej , że  proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości.

Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy II i III w trakcie  warsztatów dotyczących dekorowania bombek w Fabryce „Agat” w Olkuszu. To wyjątkowe miejsce, pełne świątecznej atmosfery określane jest jako kraina bombek. Każdy uczeń nie tylko zapoznał się z cyklem produkcji szklanych ozdób ale także własnoręcznie ozdobił swoją bombkę. Uczniowie wykazali się kreatywnością i  pomysłowością w trakcie wykonywanej pracy.   W zakładowym sklepiku uczniowie mieli okazję kupić cudowne szklane bombki z przeznaczeniem na świąteczne prezenty dla swoich bliskich.

Na pewno błyszczące brokatem bombki przez wiele lat będą ozdabiały domowe choinki, przypominając o zimowej  wycieczce do Olkusza.