Rycerze Starożytnego Rzymu

Dzisiaj 18.10.2023r  gościliśmy w naszej szkole rycerzy z bractwa w Gniewie. Przyjechali do nas z  prezentacją na temat  starożytnego Rzymu.

Rycerze w zabawny i ciekawy sposób opowiedzieli oraz zilustrowali na żywo legendę o powstaniu Rzymu , w tym konflikt braci Romulusa i Remusa. Pokazali jak i dlaczego odbywały się porwania Sabinek. Przybliżyli  realia życia żołnierza legionu rzymskiego oraz gladiatorów. Przedstawili nam zasady działania senatu oraz opowiedzieli o niewolnictwie. Wyjaśnili też przyczyny upadku wielkiego  Imperium.

Niektórzy uczniowie zaproszeni przez nich mieli niepowtarzalną okazję, by np. założyć stój i zbroję rzymskiego legionisty, włożyć togę senatora czy wziąć do ręki miecz, tarczę, sieć lub trójząb – tak jak prawdziwi gladiatorzy czy też założyć strój rzymskiej patrycjuszki.