Poznajemy Piękno Naszych Okolic

We wtorek 07.11.2023r uczniowie klas IV oraz VI uczestniczyli w pieszej wycieczce pod hasłem

    „Poznajemy Piękno Naszych Okolic”

Młodzi turyści wyruszyli od szkoły drogą przez Świnną Porębę , następnie wzdłuż drogi krajowej przez mosty w Jamniku i skręcili w drogę leśną wiodącą na ,,Tatry’’, a dokładniej na szczyt na którym stoi potężny nadajnik sieci komórkowej. Widoki z tego miejsca zapierają dech w piersiach, zwłaszcza panorama na Jezioro Mucharskie, ale także na wioski Świnna Poręba, Koziniec oraz  Wadowice,  Wędrówka przebiegała przy słonecznej pogodzie, wspaniałej widoczności i przepięknych jesiennych barwach.   Następnie granią przez las przeszli na kolejny szczyt ,,Suszyce 590m n.p.m.’’ znajdujący się przy zielonym szlaku na Leskowiec. Tym razem widoki były trochę ograniczone przez leśne drzewa, ale otwarte było okno z widokiem na Babią Górę i Policę.    Następnie drogą w dół udali się na  Sikorówkę gdzie rozpalono ognisko i upieczono pyszne kiełbaski.    Po krótkim odpoczynku zamykając małą pętlę między    mostami a Jamnikiem powrócili do szkoły. W sumie pokonali ponad 12 km. Uczniowie w doskonałych humorach powrócili z wędrówki jednogłośnie deklarując swój udział w następnej  wyprawie.