Jasełka w Szkole

Jasełka w naszej szkole

         „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. – cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

  Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w środę 04. stycznia  za przyczyną uczniów i uczennic klasy IV, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczne, czyli Jasełka.

  Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości jak co roku stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdy tematyka – historia narodzin Jezusa w Betlejem – jest oczywiście niezmienna. Przedstawienie, które emanowało spokojem i pokojem, bo takie było jego założenie, wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna, skromna dekoracja.

 Szczególne podziękowania dla Pań: mgr Beaty Polak, mgr Anny Jaroch

 oraz całej klasy czwartej wraz z wychowawczynią. 🙂