Egzamin ósmoklasisty ruszył! 23.05.2023r . Język polski

We wtorek 23 maja uczniowie ostatniej klasy rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminów od egzaminu z języka polskiego.

Egzamin z języka polskiego składał się z dwóch części. Uczniowie musieli rozwiązać test (zadania zamknięte i otwarte) i napisać opowiadanie lub rozprawkę na jeden z zadanych w arkuszu tematów. Do zdobycia było 45 punktów. Uczniowie na rozwiązanie egzaminu mieli 120 minut. Były też wyjątki, a sprawdzian wiedzy mogły pisać dłużej wyłącznie osoby, które miały uzasadniony powód, na przykład dyslektycy. Wówczas egzamin trwał 180 minut.
Arkusz rozpoczął się od fragmentu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Tej lektury dotyczyła duża część zadań zamkniętych. Uczniowie musieli też odpowiadać na pytania związane z tekstem Jolanty Marii Berent „Odblokuj swój talent”.
Tak to się zaczynało!!