Egzamin Ósmoklasisty – Język Polski

15 uczniów klasy ósmej rozpoczęło we wtorek, 14 maja, trzydniowy egzamin ósmoklasisty, W kolejnych dniach uczniowie będą pisać egzaminy z matematyki oraz egzamin z języka angielskiego.

Zadaniem uczniów było napisanie rozprawki na temat wartości pomagania innym lub opowiadania o przygodzie z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej. Podczas egzaminu z języka polskiego uczniowie musieli rozwiązać 18 zadań, które odnosiły się do tekstów zamieszczonych w arkuszu, m.in. fragmentu „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, fragmentu książki Frédérica Lenoira „O szczęściu . Podróż filozoficzna” oraz wiersza Czesława Miłosza „Dar”. Uczniowie mieli również za zadanie napisać wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych tematów. Pierwszy z nich miał charakter argumentacyjny, a drugi – twórczy. Wypracowanie, niezależnie od wybranego tematu, powinno liczyć co najmniej 200 wyrazów.

Najważniejsze, że po wyjściu z sali egzaminacyjnej prawie wszyscy byli szczęśliwi.