Dzień Pluszowego MISIA – Mały Pluszak, Wielka Rola !!!
W naszej szkole zrobiło się tak misiowo, że brakowało tylko słoika miodu na korytarzu.
A wszystko za sprawą dnia PLUSZOWEGO MISIA, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Cel był prosty: przypomnieć, że miś to nie „zabawka z pudełka”, tylko często najlepszy kompan do przytulenia, pocieszenia i poprawy humoru (nie kłóci się, nie marudzi i zawsze ma czas).
Tego dnia odwiedził nas duży miś Bruno ze swoim mniejszym kolegą. Najpierw zajrzeli do przedszkolaków i przedstawili bajkę o sobie. Bruno opowiedział, że bywa mu smutno, gdy dzieci wybierają zabawki świecące, grające i jeżdżące… a pluszaki lądują na dnie pudła, jakby miały tam zimować do wiosny.
A morał? Ciepły i ważny:
Nie trzeba świecić ani grać melodii, żeby być ważnym. Warto zauważać tych, którzy cicho czekają obok nas. Każdy zasługuje na uwagę, dobre słowo i przytulenie – tak jak miś Bruno. 🤗💛
Po bajce było też coś dla brzucha i dla serca: przedszkolaki otrzymały sentencje z przesłaniem, coś słodkiego oraz naklejki z wizerunkiem MISIA na pamiątkę. Misie odwiedziły również klasy 1-8 – starsi uczniowie też dostali słodki poczęstunek i „misiowe” naklejki, bo wiadomo: misiowe sprawy są dla wszystkich 😄. Było przybijanie „łapek” 🐾, przytulasy i wspólne zdjęcia 📸 – młodsze dzieci tuliły Bruna jak najlepszego przyjaciela, a starsi chętnie pozowali, bo z takim gościem to aż żal nie mieć fotki!
Dodatkowo, każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka, więc tego dnia w klasach i na korytarzach pojawiło się mnóstwo misiów, misiaczków i innych przytulanek. Krótko mówiąc: pluszaki miały swoje pięć minut (a nawet cały dzień!) ✨
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia – uśmiechy i misiowe przytulasy gwarantowane! 😄📷