Dzień Europejski

Dnia 23 maja miała miejsce kolejna edycja DNIA EUROPEJSKIEGO.  Z tej okazji w  naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta w postaci apelu.

Miały one  na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Tradycją w naszej szkole stało się upowszechnianie wiedzy o krajach Europejskich w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą.

TEGO DNIA W NASZEJ SZKOLE BYŁO BARDZO … EUROPEJSKO! Wcześniej każda z klas 4-8 losowała jeden kraj, o którym miała przygotować ciekawe materiały w postaci występu. Jak co roku uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością, zaangażowaniem oraz śmiałością. Nie zabrakło zabawnych przebieranek, pomysłowych prezentacji wylosowanych państw. Reprezentanci poszczególnych krajów zapraszali również na degustację różnorakich specjałów, które umiliły naszej społeczności czas. Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę  z nauką, zmagania klas prezentujących ciekawostki na temat wylosowanych państw oceniało jury.

Pozostaje nam  czekać do przyszłego roku, kiedy to odbędzie się kolejna edycja Dnia Europejskiego.
Jeszcze raz dziękujemy każdej klasie za zaangażowanie!!!