Czechy – Austria Klasa VIII Poza Domem

W dniach 31 maja-2 czerwca klasa VIII wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Talagą oraz panią Anią Jaroch uczestniczyła w wycieczce do Czech oraz Austrii. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Jaskinię Balcarka oraz przepaść Macochy w Czechach.

Kolejne dwa dni, to zwiedzanie pięknego Wiednia, smakowanie tamtejszych przysmaków oraz ćwiczenie języka obcego. W trakcie kolejnych dni zobaczyliśmy następujące miejsca oraz atrakcje:

Stare Miasto: Katedra Św. Szczepana, ulica Graben, Ringstrasse: opera, Hofburg, Teatr Dworski, Ratusz oraz parlament. Ciekawa architektonicznie zabudowa Hundertwassera.

Wyjazd na Kahlenberg – panorama Wiednia oraz Kościół Św. Józefa – miejsce związane z  Odsieczą Wiedeńską, SCHÖNBRUNN – dawna letnia rezydencja cesarska, zwiedzanie sal cesarskich i spacer po ogrodach rezydencji.

Udało nam się nawet zobaczyć Muzeum Historii Naturalnej. Wycieczka była wspaniałym doświadczeniem, kopalnią wiedzy o Austrii oraz jej historii. Wyjazd był zwieńczeniem naszej pracy i wspaniałą nagrodą za trud włożony w przygotowania do egzaminu po 8 klasie.