AKCJA „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie klas I–III biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Celem akcji jest:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • edukacja oraz promocja prawidłowego żywienia.

Akcja poprzedzona została zajęciami, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku, przybliżyły najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz utrwaliły reguły zachowania się przy stole.

Dla dzieci jest to szczególny czas, ponieważ przygotowują wyjątkowe śniadanie w formie szwedzkiego stołu, które ma dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, sałatki, płatki owsiane, herbata i mleko.